ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

РЕКОМЕНДУЄМО БАТЬКАМ

• Радійте вашому сину, дочці.
  • Розмовляйте з дитиною турботливим, підбадьорливим тоном.
  • Коли дитина з вами розмовляє, слухайте уважно, не перебиваючи.
  • Встановіть чітко визначені вимоги до дитини.
  • У розмові з дитиною називайте якнайбільше предметів, їхніх ознак, дій з ними.
  • Ваші пояснення повинні бути простими і зрозумілими.
  • Говоріть чітко, ясно.
  • Будьте терплячі.
  • Спочатку запитуйте "Що", а потім "Навіщо і чому".
  • Щодня читайте дитині й обговорюйте прочитане.
  • Заохочуйте в дитині прагнення ставити запитання.
  • Заохочуйте цікавість, допитливість і уяву вашої дитини.
  • Частіше хваліть дитину.
  • Заохочуйте ігри з іншими дітьми.
  • Піклуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження, про які вона могла б розповісти.
  • Намагайтеся, щоб дитина разом із вами щось робила вдома.
  • Збирайте платівки, касети, диски із записами улюблених пісеньок, віршів, казок та мультфільмів дитини: нехай вона слухає і дивиться їх знову і знову.
  • Намагайтеся виявити цікавість до того, що їй подобається робити (колекціонувати, малювати та ін.)
  • Регулярно водіть дитину в бібліотеку.
  • Будьте прикладом для дитини: нехай вона бачить, яке задоволення ви одержуєте від читання газет, журналів, книг.
  • Не втрачайте почуття гумору.
  • Грайте з дитиною в різні ігри.
  • Чимось займайтеся разом усією родиною.
  • Допоможіть дитині вивчити її ім'я, прізвище, адресу.

НЕ РЕКОМЕНДУЄМО

• Не перебивайте дитину, не говоріть, що ви все зрозуміли, не відвертайтеся, поки дитина не закінчила розповідати, — іншими словами, не дайте їй запідозрити, що вас мало цікавить те, про що вона говорить.
  • Не ставте занадто багато запитань.
  • Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова.
  • Не змушуйте дитину робити що-небудь, якщо вона крутиться, втомилася, засмучена.
  • Не вимагайте занадто багато — пройде чимало часу, перш ніж дитина привчиться самостійно прибирати за собою іграшки чи упорядковувати свою кімнату.
  • Не слід постійно виправляти дитину, постійно повторюючи: "Не так, перероби".
  • Не говоріть: "Ні, вона не червона", краще скажіть: "Вона синя".
  • Не треба критикувати дитину віч-на-віч, тим більше не слід цього робити в присутності інших людей.
  • Не треба встановлювати для дитини безліч правил: вона перестане звертати на них увагу.
  • Не очікуйте від дитини розуміння усіх логічних правил; усіх ваших почуттів;абстрактних міркувань і пояснень
  • Не виявляйте підвищеного занепокоєння з приводу кожної зміни в дитині вперед чи деякого регресу.
  • Не порівнюйте дитину ні з якими іншими дітьми: ні з її братом (сестрою), ні із сусідами, ані з її приятелями чи родичами.
  • Частіше радьтеся з фахівцями, іншими батьками, читайте книги з питань виховання

Дата останньої зміни 26 Березня 2024